Bydlete ekonomicky

Napsal dne 16. 07. 2012

 

Pokud jste se rozhodli pořídit pro svou rodinu nový dům, samozřejmě vás budou zajímat náklady na jeho pořízení. To by ale rozhodně nemělo být jediné ekonomické hledisko. V době, kdy ceny energií neustále stoupají, je nutné se zaměřit i na to, kolik bude stát každoroční provoz celého domu.

 

Energeticky úsporný dům

Pojmy jako nízkoenergetický či pasivní dům se v poslední době hodně skloňují. Lidé, kteří plánují stavbu domu, často zvažují, jestli právě toto je ta správná cesta. Z pohledu do budoucna určitě ano. Pokud je totiž správně připraven projekt, pořízení nízkoenergetického domu nemusí být v podstatě o nic dražší, než pořízení domu běžného. Rozdíl ale následně pocítíte v podobě nákladů na vytápění domu. Při přípravě a realizaci stavby nízkoenergetického domu sice musíte věnovat zvýšenou pozornost výběru vhodných materiálů a kvalitě provedení, ale tato časová investice se rozhodně vyplatí.

 

Spoléhejte na odborníky

Pro přípravu projektu nízkoenergetického domu a následně i pro jeho realizaci je nutné vybrat firmy, které mají v tomto směru zkušenosti. Jednou z takových je například společnost Ekonomické stavby, která nabízí specializovaný program Nízkoenergetický dům. Jejím základním krédem je, aby následné úspory byly větší než náklady na samotnou stavbu. Proto se nezabývá jen hledáním kvalitních materiálů, ale celkovou efektivitou řešení.

 

Mezi důležité parametry nízkoenergetického domu patří kvalitní okna a také systém řízeného větrání s rekuperační jednotkou, který zajistí přísun čerstvého vzduchu bez nutnosti větrání. Pro zajištění dobrých tepelně izolačních vlastností budovy je důležité kvalitní zateplení. Více informací k tomuto tématu najdete na stránkách Nízkoenergetické stavby.

 

Podělte se s ostatními
    Pridat.eu

Novinky

18. 01. 2013

Moderní bydlení znamená pro každého z nás něco jiného. Pro někoho může být moderním bydlením nízkoenergetický dům ve tvaru „kostky“, pro jiného může být moderním bydlením například způsob, jakým si zařídí interiér, pro jiného je znakem moderního bydlení bydlení plné všech možných zařízení, které zajišťují příjemné klima v interiéru. O čem je řeč? Více v článku Moderní bydlení – příjemné klima ve vašem interiéru

31. 12. 2012

Sháníte vlastní bydlení? Uvažujete o koupi vlastního rodinného domu, menšího bytu nebo o pronájmu nemovitosti? Pak jste tu správně! Více v článku Nemovitosti kupujte jen u osvědčené realitní kanceláře!

31. 12. 2012

Co to vlastně ENERGO okno je a jak se vyznačuje? ENERGO okno je okenní systém, který má za cíl maximálně snížit tepelné ztráty. Tím, že ve svých domovech použijete ENERGO OKNA, výrazně snížíte náklady na vytápění vašich bytů a rodinných domů. A to je v dnešní době neustále se zvyšujících cen energií poměrně podstatné. Více v článku Společnost WELLOKNA představuje ENERGO okno
Bulletin Ekonomických staveb


Články


reklama: Schodišťové sedačky - znovu po schodech nahoru i dolů

Krásné rodinné bydlení v zeleni v terasovitých domech s výhledem, to je Zelený Botič.