Jak nejlépe oplotit pozemek kolem nového domu?

Napsal dne 17. 12. 2011

 

Plot je sice v porovnání s celým domem poměrně drobná a relativně nenáročná stavba, přesto ale není dobré jeho výběr podcenit.

 

Plot slouží nejen k oddělení vašeho pozemku od okolního prostoru, ale je také významným estetickým prvkem, který dotváří výslednou podobu domu. Proto je nutné, aby s domem vzhledově korespondoval. Důležitý je styl a tvar domu, barva fasády a v neposlední řadě i charakter prostředí, ve kterém se dům nachází.

 

Materiály:

  • dřevo – dřevěné plotovky můžete koupit hotové, nebo si je nechat vyrobit na zakázku

  • plast – dřevěné plotovky v poslední době občas nahrazují plotovky z plastu, případně ze směsi plastu a dřevěných vláken

  • kov – nejlevnější kovové ploty jsou z pozinkovaného drátěného pletiva, ty ale nejsou příliš estetické a nápadité. Na zakázku si můžete nechat vyrobit ploty svařované z profilů a plochých plechových výplní, případně ploty kované, které mohou být pojaty buď v historizujícím nebo moderním stylu.

  • beton – plotová pole z betonu se obvykle odlévají do forem, které se osazují mezi sloupky. Pozemek lze také ohraničit souvislou betonovou zdí, případně beton použít jen na podezdívku a sloupky.

  • zdivo – zděné ploty se obvykle dělají z exteriérových vápenopískových cihel, z keramických cihel nebo z ozdobných keramických plotovek.

 

Nezapomínejte na úřední formality

Plot je stavba a proto je nutné jeho stavbu ohlásit stavebnímu úřadu. Plot se povoluje územním souhlasem podle §96 a dále §103 stavebního zákona. Podrobnější informace najdete na stránkách Stavební povolení.

 

Pokud vás formality ohledně vyběhávání stavebního povolení i další papírování spojené se stavbou domu děsí, podívejte se na program Maximální služba od společnosti Ekonomické stavby. V rámci tohoto programu se zbavíte starostí s před-stavební přípravou. Kromě projektu, který získáte zdarma, za vás Ekonomické stavby vyřídí i stavební povolení.

Podělte se s ostatními
    Pridat.eu

Novinky

18. 01. 2013

Moderní bydlení znamená pro každého z nás něco jiného. Pro někoho může být moderním bydlením nízkoenergetický dům ve tvaru „kostky“, pro jiného může být moderním bydlením například způsob, jakým si zařídí interiér, pro jiného je znakem moderního bydlení bydlení plné všech možných zařízení, které zajišťují příjemné klima v interiéru. O čem je řeč? Více v článku Moderní bydlení – příjemné klima ve vašem interiéru

31. 12. 2012

Sháníte vlastní bydlení? Uvažujete o koupi vlastního rodinného domu, menšího bytu nebo o pronájmu nemovitosti? Pak jste tu správně! Více v článku Nemovitosti kupujte jen u osvědčené realitní kanceláře!

31. 12. 2012

Co to vlastně ENERGO okno je a jak se vyznačuje? ENERGO okno je okenní systém, který má za cíl maximálně snížit tepelné ztráty. Tím, že ve svých domovech použijete ENERGO OKNA, výrazně snížíte náklady na vytápění vašich bytů a rodinných domů. A to je v dnešní době neustále se zvyšujících cen energií poměrně podstatné. Více v článku Společnost WELLOKNA představuje ENERGO okno
Bulletin Ekonomických staveb


Články


reklama: Schodišťové sedačky - znovu po schodech nahoru i dolů

Krásné rodinné bydlení v zeleni v terasovitých domech s výhledem, to je Zelený Botič.