Jak opticky zvětšit prostor ve vašem domě

Napsal dne 15. 09. 2011

Máte pocit, že váš dům už pomalu praská ve švech? Že působí přeplněně a stísněně? Zkuste pár drobných triků, které vám pomohou prostor uvolnit a opticky zvětšit.

 

Mezi základní chyby, které mohou ve vašem domě vyvolat pocit přeplněnosti, patří nevhodný výběr nábytku, jeho špatná velikost či volba barev. Vybavení domu byste měli promyslet hned při jeho zařizování a neměli byste přitom zapomínat, že se potřeby vaší rodiny mohou rozrůstat. Pokud totiž na počátku koupíte jen základní nábytek a poté dokupujete další kousky, snadno se vám může stát, že nakonec vznikne změť různých stylů a barev, která působí velmi nesourodě.

 

Co se týká nábytku, je vhodné pořídit do ložnice i dětského pokoje jednu velkou skříň přes celou stěnu. Pokud bude mít světlé a nenápadné dveře, nebude působit příliš nápadně a prostor pokoje nijak opticky nezmenší. Přitom se do ní ale vejde řada věcí a vy pak nemusíte pokoj vybavovat řadou dalších menších skříněk. V obývacích pokojích dejte pozor na oblíbení poličky či vitríny s upomínkovými předměty a dalšími drobnostmi. Jejich velké množství může prostor zbytečně zmenšovat.

 

Malý prostor opticky zvětší i to, že do jednotlivých místností zvolíte stejnou nebo co nejpodobnější podlahu. Ideální je zapomenout na prahy a volit jen nenápadné přechodové lišty. Co se týká interiérových dveří, volte co nejjednodušší a nejčistší, příliš zdobené dveře prostor zbytečně zmenší. Barvy stěn by měly být světlé, takže pokud se nechcete vzdát sytých odstínů, použijte je vždy jen na jednu dominantní stěnu v místnosti. Pokud se rozhodnete, že vašemu domu nestačí jen drobné úpravy, ale potřebuje větší rekonstrukci domu, spoustu užitečných tipů a nápadů najdete na stavebním portálu, který se zaměřují na kompletní průběh rekonstrukce rodinného domu.

 

Jestliže teprve plánujete stavbu domu a chcete mít jistotu, že bude postaven opravdu kvalitně, abyste ho krátce po nastěhování nemuseli hned začít opravovat, zvolte program společnosti Ekonomické stavby s názvem   Kvalita. Budete mít jistotu použití těch nejlepších materiálů i kvality provedení stavby.

Podělte se s ostatními
    Pridat.eu

Novinky

18. 01. 2013

Moderní bydlení znamená pro každého z nás něco jiného. Pro někoho může být moderním bydlením nízkoenergetický dům ve tvaru „kostky“, pro jiného může být moderním bydlením například způsob, jakým si zařídí interiér, pro jiného je znakem moderního bydlení bydlení plné všech možných zařízení, které zajišťují příjemné klima v interiéru. O čem je řeč? Více v článku Moderní bydlení – příjemné klima ve vašem interiéru

31. 12. 2012

Sháníte vlastní bydlení? Uvažujete o koupi vlastního rodinného domu, menšího bytu nebo o pronájmu nemovitosti? Pak jste tu správně! Více v článku Nemovitosti kupujte jen u osvědčené realitní kanceláře!

31. 12. 2012

Co to vlastně ENERGO okno je a jak se vyznačuje? ENERGO okno je okenní systém, který má za cíl maximálně snížit tepelné ztráty. Tím, že ve svých domovech použijete ENERGO OKNA, výrazně snížíte náklady na vytápění vašich bytů a rodinných domů. A to je v dnešní době neustále se zvyšujících cen energií poměrně podstatné. Více v článku Společnost WELLOKNA představuje ENERGO okno
Bulletin Ekonomických staveb


Články


reklama: Schodišťové sedačky - znovu po schodech nahoru i dolů

Krásné rodinné bydlení v zeleni v terasovitých domech s výhledem, to je Zelený Botič.