Moderní rodinné bydlení

Napsal dne 14. 09. 2011

V dnešní době není problémem vybrat dům vhodný k rodinnému bydlení. Při stavbě moderních rodinných domů se více než dříve klade důraz hlavně na to, aby jeho budoucí obyvatelé žili ve zdravém prostředí.

 

Kromě zdravého prostředí se klade důraz i na pohodlí a úsporný provoz. V dnešní době by měl hlavně poskytovat místo klidu, kde si můžeme odpočinout po náročném dni plném shonu. Domov je také místem, kam zveme přátele nebo další členy rodiny, proto by měl působit přívětivě. Toho můžeme docílit výběrem teplých barev a vhodných dekorací.

Vybavení jednotlivých místností

Hlavní místností pro odpočinek je hned po obývacím pokoji, ložnice. Hodně lidí ji však používá i jako pracovnu nebo úložnu sezónního oblečení. Doporučuje se dát do ložnice co nejméně nábytku, aby byla vzdušnější a prostornější. Rozhodně není vhodné ji využívat jako pracovnu. Pro ukládání sezónního oblečení se dá vyhradit malá místnost. Do ložnice byste měli zvolit uklidňující barvy. Postel vybírejte pečlivě, ta je pro kvalitní spánek samozřejmě zásadní. Dobré jsou matrace, které se přizpůsobují vašemu tělu. Velká či malá koupelna dříve sloužila jen jako místnost, kde se člověk věnuje osobní hygieně. Dnes se využívá také k relaxačním účelům. Na trhu najdete spoustu speciálních masážních van a dokonce i sprchových koutů, které mají masážní trysky. Moderní toalety jsou závěsné, pro snadnější hygienu a umyvadla se vyrábějí z nejrůznějších neobvyklých materiálů jako je sklo nebo i dřevo.

Úsporný rodinný dům

Moderní je bydlet ekonomicky. Dnes máte na výběr z několika druhů takzvaných „ekonomických staveb“. Jednou z nich je pasivní dům. Je postavený tak, aby svému majiteli zajistil co nejmenší tepelné ztráty a šetřil tak jeho investice do vytápění. Navíc poskytuje, díky filtrování příchozího vzduchu, i zdravé prostředí.

Podělte se s ostatními
    Pridat.eu

Novinky

18. 01. 2013

Moderní bydlení znamená pro každého z nás něco jiného. Pro někoho může být moderním bydlením nízkoenergetický dům ve tvaru „kostky“, pro jiného může být moderním bydlením například způsob, jakým si zařídí interiér, pro jiného je znakem moderního bydlení bydlení plné všech možných zařízení, které zajišťují příjemné klima v interiéru. O čem je řeč? Více v článku Moderní bydlení – příjemné klima ve vašem interiéru

31. 12. 2012

Sháníte vlastní bydlení? Uvažujete o koupi vlastního rodinného domu, menšího bytu nebo o pronájmu nemovitosti? Pak jste tu správně! Více v článku Nemovitosti kupujte jen u osvědčené realitní kanceláře!

31. 12. 2012

Co to vlastně ENERGO okno je a jak se vyznačuje? ENERGO okno je okenní systém, který má za cíl maximálně snížit tepelné ztráty. Tím, že ve svých domovech použijete ENERGO OKNA, výrazně snížíte náklady na vytápění vašich bytů a rodinných domů. A to je v dnešní době neustále se zvyšujících cen energií poměrně podstatné. Více v článku Společnost WELLOKNA představuje ENERGO okno
Bulletin Ekonomických staveb


Články


reklama: Schodišťové sedačky - znovu po schodech nahoru i dolů

Krásné rodinné bydlení v zeleni v terasovitých domech s výhledem, to je Zelený Botič.