Osvětlení do kuchyně

Napsal dne 02. 08. 2012

 

Jelikož v kuchyni trávíme poměrně dost času, neměli bychom při jejím plánování zapomínat na vhodné a kvalitní osvětlení.

 

Jestliže si do celé kuchyně pořídíte jen jedno centrální světlo, velmi brzy toho budete litovat. Mnohem častěji než centrální osvětlení totiž budete využívat osvětlení jednotlivých pracovních ploch – kuchyňské linky, dřezu či varného centra.

 

Velmi důležité je osvětlení pracovní desky, na které pracujete s elektrickými spotřebiči ostrými nástroji a proto zde potřebuje světlo dostatečně intenzivní a zároveň rovnoměrně rozptýlené. Lidé proto často volí plošné zářivky, které umísťují pod horní skříňky kuchyňské linky. Zářivky vydávají rovnoměrné světlo a zároveň jsou poměrně úsporné i při dlouhodobém svícení.

 

Velmi elegantně působí bodová světla do sádrokartonu umístěná ve stropní liště nebo třeba v rampě nad barovým pultem. Zapomenou nesmíte ani na světlo nad jídelním stolem. Při výběru vždy zvažujte jeho vhodný tvar a velikost. Světlo by nemělo být umístěno příliš vysoko, aby vám žárovka nesvítila při jídle do očí, ale ani příliš nízko, aby nad stolem nepřekáželo.

 

Využívejte energii ze slunce
K získávání elektřiny nejen na svícení, ale i pro další elektrické spotřebiče můžete využít
solární panely. Více informací o této problematice najdete na stránkách fotovoltaické systémy.

Neplaťte více než musíte

Pokud právě plánujete stavbu nového domu, jistě přemýšlíte, jak zajistit její financování tak, aby následné splátky byly co nejnižší. Nad stejným problémem se zamysleli i odborníci ze společnosti Ekonomické stavby, kteří přišli a programem Génius. V rámci tohoto programu se vaše splátka jakéhokoliv domu z nabídky společnosti Ekonomické stavby sníží o více než 2 000,- Kč měsíčně.

Podělte se s ostatními
    Pridat.eu

Novinky

18. 01. 2013

Moderní bydlení znamená pro každého z nás něco jiného. Pro někoho může být moderním bydlením nízkoenergetický dům ve tvaru „kostky“, pro jiného může být moderním bydlením například způsob, jakým si zařídí interiér, pro jiného je znakem moderního bydlení bydlení plné všech možných zařízení, které zajišťují příjemné klima v interiéru. O čem je řeč? Více v článku Moderní bydlení – příjemné klima ve vašem interiéru

31. 12. 2012

Sháníte vlastní bydlení? Uvažujete o koupi vlastního rodinného domu, menšího bytu nebo o pronájmu nemovitosti? Pak jste tu správně! Více v článku Nemovitosti kupujte jen u osvědčené realitní kanceláře!

31. 12. 2012

Co to vlastně ENERGO okno je a jak se vyznačuje? ENERGO okno je okenní systém, který má za cíl maximálně snížit tepelné ztráty. Tím, že ve svých domovech použijete ENERGO OKNA, výrazně snížíte náklady na vytápění vašich bytů a rodinných domů. A to je v dnešní době neustále se zvyšujících cen energií poměrně podstatné. Více v článku Společnost WELLOKNA představuje ENERGO okno
Bulletin Ekonomických staveb


Články


reklama: Schodišťové sedačky - znovu po schodech nahoru i dolů

Krásné rodinné bydlení v zeleni v terasovitých domech s výhledem, to je Zelený Botič.