Rodinné bydlení musí být bezpečné

Napsal dne 03. 12. 2012

Pokud stavíte rodinný dům, ve kterém s vámi bude bydlet i malé dítě, měli byste pamatovat i na některé bezpečnostní detaily, které sice mohou vypadat jako maličkosti, ale pro bezpečnost vašeho dítěte jsou naprosto zásadní.

 

Podle statistik se totiž nejvíce úrazů malých dětí odehraje právě doma. Stačí jen malá chvilka nepozornosti a neštěstí je hotovo. Řadě těchto úrazů se přitom dá zabránit instalací speciálních bezpečnostních prvků či drobnými stavebními úpravami.

Do oken a balkónových dveří se vyplatí instalovat pojistky, díky kterým je dítě nemůže naplno otevřít a v nastřeženém okamžiku se jimi protáhnout. Co se týká vysokých polic a skříní, vždy je pevně uchyťte do zdi, protože děti rádi šplhají po výškách a neuchycená police by se na ně mohla zřítit. U stolů a nízkých poliček zase dejte pozor na ostré hrany a rohy. Buď si rovnou pořiďte nábytek s oblými rohy a nebo na ně kupte speciální gumové ochranné prvky. Pojistkami byste měli opatřit i kuchyňské zásuvky, ve kterých se nacházejí ostré předměty. Nezapomínejte ani na elektrické zásuvky a domácí spotřebiče. Nevyužité zásuvky opatřete krytkami a ideálně k nim dětem celkově zamezte přístup.

Řadu podnětných článků k tématice stavby i užívání rodinných domů najdete na stránkách Zděné stavby.

Jestliže se právě rozhodujete o tom, jak by měl váš nový dům vypadat, pak vězte, že nejlepší je vidět dům naživo. Při prohlídce reálného domu si možná uvědomíte, že některé detaily budete chtít jinak, než jste je viděli v projektu. Dobré je také mluvit s lidmi, kteří již v podobném domě bydlí. Proto společnost Ekonomické stavby připravila program Atlas referencí, v rámci kterého můžete plánovaný dům navštívit.

Podělte se s ostatními
    Pridat.eu

Novinky

18. 01. 2013

Moderní bydlení znamená pro každého z nás něco jiného. Pro někoho může být moderním bydlením nízkoenergetický dům ve tvaru „kostky“, pro jiného může být moderním bydlením například způsob, jakým si zařídí interiér, pro jiného je znakem moderního bydlení bydlení plné všech možných zařízení, které zajišťují příjemné klima v interiéru. O čem je řeč? Více v článku Moderní bydlení – příjemné klima ve vašem interiéru

31. 12. 2012

Sháníte vlastní bydlení? Uvažujete o koupi vlastního rodinného domu, menšího bytu nebo o pronájmu nemovitosti? Pak jste tu správně! Více v článku Nemovitosti kupujte jen u osvědčené realitní kanceláře!

31. 12. 2012

Co to vlastně ENERGO okno je a jak se vyznačuje? ENERGO okno je okenní systém, který má za cíl maximálně snížit tepelné ztráty. Tím, že ve svých domovech použijete ENERGO OKNA, výrazně snížíte náklady na vytápění vašich bytů a rodinných domů. A to je v dnešní době neustále se zvyšujících cen energií poměrně podstatné. Více v článku Společnost WELLOKNA představuje ENERGO okno
Bulletin Ekonomických staveb


Články


reklama: Schodišťové sedačky - znovu po schodech nahoru i dolů

Krásné rodinné bydlení v zeleni v terasovitých domech s výhledem, to je Zelený Botič.