Topení do koupelny

Napsal dne 30. 11. 2012

 

Koupelna je jednou z místností v domě, ve které by rozhodně nemělo být chladno. Nejde jen o tepelnou pohodu, ale také o to, že se jedná o místnost s poměrně vysokou vlhkostí, ve které by se při nedostatečném vytápění mohly tvořit plísně.

 

Při plánování koupelny byste se tedy měli zamyslet nad způsobem jejího vytápění. Odborníci doporučují pro koupelny teplotu zhruba 24°C. K jejímu dosažení můžete zvolit jeden ze dvou základních možností vytápění - nástěnné radiátory nebo podlahové topení. Každá z těchto variant má své výhody a nevýhody.

 

Nástěnné radiátory

V koupelnách jsou velmi rozšířená trubková otopná tělesa známá jako „žebříky“. Ty mají oproti klasickým radiátorům několik výhod: jsou úzké, takže nijak nepřekáží a navíc je lze využít k sušení ručníků či drobného prádla. Kromě základní bílé barvy si v současnosti můžete vybrat z řady nejrůznějších barevných odstínů. Výrobci se také předhánějí co se týká designu – k dostání jsou topné panely nejrůznějších tvarů, některé designové kousky působí skutečně luxusním dojmem.

 

Podlahové topení

U podlahového topení jsou v podlaze zabudované trubky, které místnost vyhřívají doslova od podlahy. To je v koupelně velmi příjemné, protože se tam často pohybujete bosí. Ideální je instalovat podlahové topení už při stavbě domu. Při rekonstrukci koupelny je možné zvolit elektrické kabely či rohože, které v podstatě nijak nezvýší výšku podlahy.

 

Topení v koupelně samozřejmě nemůžete řešit samostatně, vždy je potřeba zamyslet se nad celkovou koncepcí vytápění domu, tak aby bylo co nejekonomičtější. Mnoho důležitých informací o tématu úspor najdete na stránkách Úsporné domy.

 

Jestliže chcete postavit úsporný dům, vyplatí se obrátit se na odborníky. Aby byl dům opravdu úsporný, je třeba zvážit mnoho hledisek a výsledné řešení nastavit tak, aby následné úspory za vytápění byly vyšší, než vynaložené náklady. Společnost Ekonomické stavby proto připravila program Nízkoenergetický dům, v rámci kterého budete mít jistotu, že byla zvolena ta opravdu nejekonomičtější řešení.

Podělte se s ostatními
    Pridat.eu

Novinky

18. 01. 2013

Moderní bydlení znamená pro každého z nás něco jiného. Pro někoho může být moderním bydlením nízkoenergetický dům ve tvaru „kostky“, pro jiného může být moderním bydlením například způsob, jakým si zařídí interiér, pro jiného je znakem moderního bydlení bydlení plné všech možných zařízení, které zajišťují příjemné klima v interiéru. O čem je řeč? Více v článku Moderní bydlení – příjemné klima ve vašem interiéru

31. 12. 2012

Sháníte vlastní bydlení? Uvažujete o koupi vlastního rodinného domu, menšího bytu nebo o pronájmu nemovitosti? Pak jste tu správně! Více v článku Nemovitosti kupujte jen u osvědčené realitní kanceláře!

03. 12. 2012

Kultura bydlení se u nás v posledních letech poměrně rychle zvedá. Vytvořit kvalitní a nadčasovou koupelnu se může zdát snadné. Nabídka různých výrobců je skutečně rozmanitá, firemní katalogy nabízejí velké množství inspirace a tipů, ale pozor - kvalitní koupelnu zdaleka nedělají pouze kvalitní zařizovací předměty nebo obklady a dlažby. Koupelna dostává nádech emocí, kvality, komfortu a prožitků. Velmi důležité je nepodcenit její návrh. Více v článku Jak na tvorbu koupelny
Bulletin Ekonomických staveb


Články


reklama: Schodišťové sedačky - znovu po schodech nahoru i dolů

Krásné rodinné bydlení v zeleni v terasovitých domech s výhledem, to je Zelený Botič.